Корзина
182 отзыва
1+1=3! Купуй 2 шапки - отримуй 3-тю в подарунок! Детальніше...
Шановні клієнти!З 28.12.2019 по 13.01.2020 ми відпочиваємо, набираємось сил, енергії та нових ідей, якими продовжимо Вас радувати!Замовлення будуть прийматися до 27.12 включно.Гарних свят!

Капелюх Федора: брутальна класика в сучасному світі

Капелюх Федора: брутальна класика в сучасному світі
Цим капелюхом не нехтували ані «рафіновані» денді, ані зірки сцени чи екрану. Сьогодні, як і сто років тому, федора переживає пік своєї слави та вважається одним з найстильніших трофеїв, відвойованих у чоловічого гардеробу.

16.03.16

Федора ― це капелюх з опущеними полями середньої ширини, трапецієвидною тулією та трьома впадинками (одна вгорі капелюха та дві по бокам). Головний убір, що був створений для найвеличнішої жінки ХХ століття, проте став невід’ємним атрибутом гангстерів.

Все почалося з жінки

Поява капелюха федора (інша назва «борсаліно») пов'язана з досить романтичною історією. Справа в тому, що цей головний убір був зшитий у 1882 році спеціально для п'єси Віктора Сарду «Федора», головну роль в якій виконала знаменита актриса Сара Бернар. Роль вдови російського графа з оригінальним ім'ям драматург створював саме для Бернар. Звісно, гардероб героїні мав працювати на її сценічний образ.

Шляпа федора на Саре Бернар Відразу ж після прем'єри прихильниці таланту Бернар почали масово замовляти цей незвичайний капелюх своїм кравчиням. Звичайно, щоб досягти того рівня екстравагантності, яким володіла  Сара Бернар – чудова актриса з бездоганним почуттям стилю і смаку ― одного капелюха було замало.

 Як тільки модниці усвідомили, що виглядають всього лише блідою копією, а то і жалюгідною пародією на актрису, здавалося, на капелюха мало чекати глибоке забуття…  Та  несподівано федору прийняли в свій гардероб чоловіки. І цей момент став її зоряним часом.

Символ кримінального світу

 Чоловіки дуже швидко оцінили особливий шарм суворого, проте дуже елегантного капелюха. А ось про те, що «все почалося з дами» вважали за краще забути. Тому була  вигадана нова версія походження знаменитого головного убору. Його вік стали відраховувати з 10-х років ХХ століття, а сам капелюх назвали борсаліно (за прізвищем легендарного капелюшного майстра тих часів). Цікаво, що найбільш затятими шанувальниками розкішної обнови стали вельми агресивні представники сильної половини людства, так звані «денді» з репутацією Дон Жуана і гангстери.

Королі «чорного ринку», які заробляли мільйони доларів на торгівлі забороненим в США алкоголем, та посилювали епоху великої депресії кривавими бійками, мали особливу пристрасть до розкішного та вишуканого одягу. Борсаліно-федора, виготовлена з фактурного фетру, в комплекті з діловим костюмом ідеального крою та строгим плащем (або елегантним пальто) ідеально відповідала смакам королів кримінального світу.

Авантюрист чи кінозірка?

Незабаром «візитна картка» «крутих хлопців» з 1920-1930-х років перекочувала на екран. Криваві драми з напруженим сюжетом стали невичерпним джерелом натхнення (і доходів!) для сценаристів і режисерів. А акторам, що знімалися в кінострічках подібного жанру, принесли ще й вічну славу. Звичайно, суворий капелюх з полями став невід’ємним атрибутом акторського іміджу, і з року в рік ставав дедалі популярнішим, віддаляючись від свого «кримінального» минулого.

 Майже 40 років федора залишалася обов’язковим іміджевим аксесуаром найзнаменитіших чоловіків епохи, яких би в наш час вважали за секс-символів та  законодавців стилю.

 Фото Гемфрі Богарта, Френка Сінатри, Алена Делона та Жана-Поля Бельмондо в брутальному капелюсі тисячі представниць прекрасної половини людства у  всьому світі в наш час тримали б біля серця, під подушкою чи в особистих щоденниках. І навіть в 80-ті роки ХХ століття, коли популярність легендарного капелюха  стала невблаганно слабшати, федорі судилося пережити нову хвилю загальної уваги – відразу ж після виходу на екрани епопеї про Індіану Джонса, коли головний герой (Гаррісон Форд) зробив капелюх частиною свого іміджу.

 

Унісекс ХХ століття

 Суворість з легким присмаком агресії, що прийшла на зміну легковажно-жіночним силуетам і вільній недбалості хіпі, на початку 1980-х заполонила світові подіуми.  Тандем ділового та спортивного стилю змусив жінок переодягтися в ділові, геометричні костюми з посиленою лінією плеча. 

 Ті ж самі тенденції спостерігалися і в чоловічій моді. Не дивно, що одним з найактуальніших головних уборів став капелюх федора.  Причому,   

 як для представниць  прекрасної половини людства, так і для мужніх чоловіків. Але якщо в чоловічому гардеробі цей капелюх сприймався, 

 скоріше, як ознака консерватизму та приналежності  до кола чиновників високого рангу, політиків чи інших офіційних осіб (згадаймо хоча

 б політбюро під час демонстрацій на трибуні Мавзолею!), то жінка в «чоловічому»  капелюсі сприймалася виключно як прогресивна, вільна,  незалежна і сильна особистість, налаштована на успіх.

Одне з найбільш красномовних тому доказів ― наявність федори в парадній формі олімпійських збірних цих років. Втім, вже до середини 80-х легендарний капелюх  остаточно перейшов в категорію аксесуарів стилю «ретро» і залишався в забутті аж три десятиліття.

Повернення легенди

 

 Мода ніколи не відмовляється від колишніх фаворитів остаточно і безповоротно. Ось і для федори настало нове життя. У XXI столітті цей капелюх  почали шити не  тільки з фетру, а й з твіду, шкіри, деніму, замші, і навіть плести з соломки! Та найрозкішніший варіант запропонував Christian Dior ― яскраву, оксамитову федору,  кокетливо нахилену набік.

 Нарешті, підкреслено жіночний образ! Капелюх федора стане чудовим контрастним акцентом для романтичного наряду і навіть для маленького  чорного плаття з  туфельками на шпильках.

 Звісно, в такому разі капелюх повинен бути акуратним, мати невеликі поля, щоб лише доповнювати образ, не акцентуючи увагу оточуючих на  аксесуарі.  

 Одним словом, що б ви не вибрали для себе в новому сезоні, федора ідеально доповнить будь-який образ, стане чудовим подарунком,  а  можливо, і новим талісманом  для вас чи для близької вам людини.

Адже в ній ви неодмінно будете неперевершені та впевнені в собі!

Предыдущие статьи